LAZER TARAMA TEKNOLOJİSİ

İnsansız Hava Aracı / Drone teknolojisinin hızla gelişmesi ile birlikte harita sektöründe insansız hava araçlarının kullanımı hızla artmaktadır. Harita ve diğer birçok sektörde hacim hesaplamaları, halihazır harita üretimi, ortofoto üretimi, sayısal arazi ve yüzey modeli üretimi gibi birçok haritalama faaliyeti bu teknoloji ile birlikte maliyet, zaman ve kalite açısından hizmet alan taraflara avantaj sağlamaktadır. RTK’ lı dronelar aktif RTK veya sabit RTK cors cihazıyla Haritalama ve Modelleme üzerine birçok sektöre yönelik hizmet veriyoruz.
[special_heading title_content= “HAVA LİDAR” title_color= “” h_tag= “h3” subtitle_spl_font= “1” disable_separator= “0” separator_style= “1” icon_name= “icon-pictures” icon_color= “rgba(208,2,27,1)” separator_color= “rgba(0,0,0,1)” separator_thickness= “1” separator_width= “40” separator_pos= “0” title_align= “center” animate= “0” animation_type= “fadeIn” key= “g6q3olwf4adrlrij”]

DRONE / İNSANSIZ HAVA ARACI İLE HIZLI, KALİTELİ VE DÜŞÜK MALİYETLİ
LAZER TARAMA HİZMETİ

[/special_heading]

Hava Lidar sistemleri ile yeryüzü üzerindeki doğal ve yapay objelere ait nokta bulutu verileri yüksek doğrulukla ve hızlı bir şekilde elde edilir. Hava Lidar verisi Haritalama, Kentsel Planlama, Ulaşım Planlama, Detay Çıkartma, Dolgu-Yarma İşleri, 3 boyutlu kent modeli üretimi, kaçak yapılaşmanın takibi, Elektrik İletim Hattı Haritalandırılması, gibi birçok alanda kullanılmakla birlikte, Hava Lidar verisi ile birlikte yüksek doğrulukta Sayısal Arazi Modeli (DTM) ve Sayısal Yüzey Modeli (DSM) üretilir. Bu tür çalışmalarda yüksek doğrulukta sonuç elde etmek için nokta bulutunun doğru bir şekilde sınıflandırılması gerekir. Sınıflandırma doğruluğu arttıkça, sonuç ürünün doğruluğu artmaktadır. Firmamız Drone / İHA’ ya yerleştirilmiş lazer taracıyı ile toplanan veriyi işleyerek, mühendislik projelerinde sizlere hizmet vermektedir.
 
Drone ile Havadan Lazer Tarama Teknolojisi ( Hava Lidar ) hizmeti almak için bize ulaşın.

 

[special_heading title_content= “YERSEL LİDAR” title_color= “” h_tag= “h3” subtitle_spl_font= “1” disable_separator= “0” separator_style= “1” icon_name= “icon-pictures” icon_color= “rgba(208,2,27,1)” separator_color= “rgba(0,0,0,1)” separator_thickness= “1” separator_width= “40” separator_pos= “0” title_align= “center” animate= “0” animation_type= “fadeIn” key= “g6ueruu74a1bwpjs”]

DRONE / İNSANSIZ HAVA ARACI İLE HIZLI, KALİTELİ VE DÜŞÜK MALİYETLİ
LAZER TARAMA HİZMETİ

[/special_heading]

Yersel lazer tarama uygulamalarında, ölçülen temel büyüklük tarayıcı ile ölçülen nokta arasındaki mesafedir. Yapılan bu ölçümlerde, üçgenleme, faz farkı ölçümü, lazer pulsunun gidiş dönüş süresinin ölçülmesi gibi teknikler kullanılarak obje yüzeyine ait tüm detaylardan (x, y ,z) koordinat bilgisi içeren 3 boyutlu nokta bulutu verisi elde edilir. Oldukça hassas doğruluğu olan bu nokta bulutları, mimari ve mühendislik uygulamaları, tarihi eserlerin 3 boyutlu modellenmesi, madencilik çalışmaları gibi pek çok alanda kullanılır.
 
Yersel Lazer Tarama Teknolojisi ( Yersel Lidar ) ile mühendislik hizmeti almak için bize ulaşın.